CDN400

CDN400 - jednostojakowa, hydrauliczna prostująca prasa portalowa z jednostkowym napędem olejowym. Ramę prasy tworzy masywna konstrukcja spawana. Stół roboczy oraz prowadzenie przesuwne możliwe jest na życzenie Klienta wydłużyć o moduł długości części bazowej.
Zapytaj

Jednostojakowa hydrauliczna prasa portalowa CDN400

CDN400 – jednostojakowa, hydrauliczna prostująca prasa portalowa z jednostkowym napędem olejowym. Ramę prasy tworzy masywna konstrukcja spawana. Stół roboczy oraz prowadzenie przesuwne możliwe jest na życzenie Klienta wydłużyć o moduł długości części bazowej. Hydrauliczna prasa prostująca CDN wyposażona jest w system sterowania. Hydrauliczna prasa prostująca CDN 400 przeznaczona jest do prostowania materiału na zimno i na gorąco. Służy m.in. do prostowania wałów, odlewów stalowych. Dzięki zastosowaniu specjalnych narzędzi nadaje się również do innych specyficznych operacji, takich jak na przykład prasowanie łożysk, tulei. Przestrzeń robocza prasy składa się z dwóch części – stołu roboczego oraz właściwej prasy. Masywna rama prasy przemieszcza się po szynach znajdujących się u boku stołu roboczego.

Opis procesu technologicznego

Prostowany detal ustawi się na stole krzywizną do narzędzia prostującego, podłoży podporami i pokrzywione miejsce prostuje się bezpośrednio lub przez nakładkę. Krzywiznę określa się liniałem lub samodzielnym przyrządem pomiarowym, droga deformacji jest pokazywana na wyświetlaczu panelu sterowania. Przybliżanie narzędzia prostującego przebiega posuwem szybkim na wstrzymanym przycisku. Po przylgnięciu narzędzia do prostowanego detalu i wzroście ciśnienia w cylindrze, dojdzie do przełączenia na szybkość prasowania. Drogę narzędzia prostującego obsługa śledzi na wyświetlaczu panelu sterowania. Zatrzymanie prasowania następuje po zwolnieniu przycisku. Ruch zwrotny następuje po dekompresji cylindra.

Specyfikacja i charakterystyka techniczna urządzenia

Prasa CDN 400-D jest pionowa z ruchomą bramową ramą i stołem. Bramowa rama jest konstrukcji szafowej i porusza się wzdłużnie na kółkach po torach, które są częścią stołu. Przejazd ramy zapewnia napęd elektryczny.

Cylinder roboczy, który ma płynne odczytywanie suwaka, jest łożyskowany ruchomo z agregatem hydraulicznym w trawersie ramy  i porusza się po torach przy pomocy napędu elekrosilnikiem.

Doprowadzenie energii do ramy i napędu hydraulicznego jest rozwiązane formą ruchomych nośników.

Stół w celu zamocowania narzędzi  lub prostowanych elementów posiada T-rowki i otwory dla dźwigników. Element ten to kombinowana konstrukcja spawana.

Czoło tłoczyska jest chronione przed odciśnięciem łatwo zdejmowanym przyciskiem. Zestaw narzędzi prostujących umożliwia wybór narzędzia odpowiedniego do prostowanego detalu.

Sterowanie prasą odbywa się za pomocą przycisków na wysuwnym ramieniu z obrotowym panelem sterowania. Prasą można sterować z dowolnego miejsca dookoła stołu. Sterowanie dźwignikami jest w nodze ramy.

Więcej maszyn w naszym katalogu.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.