O nas

Strojimport a.s. jest wiodącym importerem czeskich i słowackich maszyn do obróbki skrawaniem i obróbki plastycznej, który znacząco przyczynił się do stworzenia dobrej reputacji marek czeskich i słowackich maszyn na całym świecie. Firma działa w tej branży nieprzerwanie od 1953 roku i w tym czasie zbudowała reputację solidnego i stabilnego partnera. Stała się również ekspertem z wieloletnim, bogatym doświadczeniem i „know-how“ przy rozmowach handlowych z zagranicznymi partnerami.
Na całym świecie można znaleźć maszyny, które firma Strojimport dostarczyła za pośrednictwem rozległej, zagranicznej sieci przedstawicielstw. W Europie pracują nasze zależne spółki, które mają ugruntowaną pozycję na rynku niemieckim, austriackim, węgierskim, rumuńskim i to nie tylko ze względu na poziom techniczny i jakość dostarczanych maszyn, ale głównie dzięki udzielaniu kompleksowej oferty usług biznesowych, finansowych i doradczych. Pod względem sprzedaży maszyn nie zostają w tyle pozostałe kraje europejskie, przede wszystkim Polska, gdzie Strojimport ma swoje przedstawicielstwo we Wrocławiu. W Serbii Strojimport ma swoje biuro w Belgradzie, dla rynku byłej Jugosławii oraz w pozostałych państwach, gdzie pracują nasi przedstawiciele. Jednak działalność eksportowa nie jest nakierowana wyłącznie na Europę. Strojimport obsługuje rynki Ameryki Łacińskiej – Meksyku, Brazylii, Chile, Argentyny, Peru, Kolumbii, Wenezueli oraz w krajach świata arabskiego, przede wszystkim w Indiach, Tajlandii, Indonezji oraz w Chinach, Algierii, Australii, Nowej Zelandii i w pozostałych krajach i częściach świata.
Oprócz eksportu i importu w zakresie maszyn do obróbki skrawaniem oraz do obróbki plastycznej, Strojimport specjalizuje się też innym, pokrewnym asortymentem i działalnością handlową. W tym obszarze chodzi głównie o eksport materiałów (stal, rury, blachy, granulki z tworzyw sztucznych itp.), linii produkcyjnych, importem maszyn i części zamiennych do maszyn dostarczonych w przeszłości. Swoim partnerom możemy zapewnić kompletne remonty kapitalne i modernizacje starszych maszyn.

INFORMACJE O PRZEDSTAWICIELSTWIE W POLSCE

Przedstawicielstwo we Wrocławiu jest biurem firmy Strojimport a.s. Praha (Spółka Akcyjna), czeskiego eksportera maszyn i urządzeń przemysłu obrabiarkowego, działającym na polskim rynku już ponad 40 lat, wcześniej w ramach Wydziału Handlowego Ambasady Czeskiej, obecnie jako Przedstawicielstwo na podstawie zezwolenia Ministerstwa Gospodarki.
Działamy w formie, która umożliwia inwestorowi występowanie jako bezpośredni importer, bez pośredników.
Nie jesteśmy klasycznym podmiotem prawa handlowego – nie wstępujemy do przyszłego kontraktu z żadną prowizją.
Naszym głównym zadaniem jest ułatwienie klientowi kontaktu z dostawcą z Czech.
U nas istnieje również możliwość finansowania zakupu maszyny za pomocą leasingu.

Oferujemy:

  • nowe obrabiarki i maszyny do obróbki plastycznej (referencje np.: FAMET Kędzierzyn Koźle, NEWAG Nowy Sącz, VLASSENROOT Gliwice, RAFAKO Racibórz)
  • remonty kapitalne oraz modernizacje maszyn będących w eksploatacji produkcji czeskiej, czechosłowackiej i słowackiej (referencje np.: PRATT & WHITNEY Kalisz, NARZĘDZIOWCY Przemyśl, ZEM Łabędy, ZETKAMA Sosnowiec)
  • części zamienne do maszyn produkcji czeskiej, czechosłowackiej i słowackiej
  • części do maszyn cnc z produkcji producentów TOS, RETOS, CETOS, INTOS, ŽĎAS, ŠMERAL, SKODA PLZEŇ, WEILER, FERMAT, ČKD, TAJMAC, TOSHULIN, TRENS, TOMA, TYNTECH, M-MOOS, HELTOS itp.

Jak otrzymać ofertę:

  • Klient otrzymuje ofertę na maszynę lub część zamienną po przesłaniu zapytania. Można je wysłać korzystając z odnośnika „zapytanie“ znajdującego się pod tabelą parametrów maszyny lub skierować na adres e-mail.
  • Warunkiem realizacji zapytania jest przesłanie w nim nazwy firmy, adresu i numeru telefonu
  • W przypadku skomplikowanych zapytań na maszyny pomocne będzie przesłanie rysunków technicznych detalu z zaznaczeniem potrzebnych operacji technologicznych.
  • Przy zapytaniu na części zamienne wskazane jest podanie numeru katalogowego, ewentualnie przesłanie mailem lub faksem strony z DTR z oznaczeniem potrzebnej części lub zdjęcia tej części.

Zapraszamy do składania zapytań!

MAPA zrealizowanych kontraktów STROJIMPORT w okresie 2012-2021