MCG1000 5XT

MCG 1000 5XT - wielofunkcyjne centrum obróbkowe typu górnej gantry, umożliwiające kompleksową obróbkę skomplikowanych przestrzennie i trudnych technologicznie części, połączonych kształtów w pięcioosiowym frezowaniu i pełnowartościowych operacjach tokarskich.
Zapytaj

Wielofunkcyjne centrum obróbkowe MCG1000 5XT

MCG1000 5XT – wielofunkcyjne centrum obróbkowe typu górnej gantry, umożliwiające kompleksową obróbkę skomplikowanych przestrzennie i trudnych technologicznie części, połączonych kształtów w pięcioosiowym frezowaniu i pełnowartościowych operacjach tokarskich. Centrum obróbkowe potrafi wykonywać operacje frezowania w pięciu osiach, i to w trzech prostopadłych do siebie osiach współrzędnych X, Y, Z i obrotowej osi C – przechylny stół obrotowy z wbudowanym silnikiem momentowym umożliwiający operacje toczenia w przechylnej osi B – przechylnie stół obrotowy z wbudowanymi silnikami momentowymi.

MCG1000 5XT, to wysoce wydajna maszyna o wysokiej dynamice i stabilności termicznej oraz wysokiej precyzji obróbki. Poszczególne osie robocze poruszają się wzdłuż prowadnic liniowych. W podstawowej wersji maszyny maszyna jest wyposażona w bezpośredni odczyt we wszystkich osiach. Maszyna wyposażona jest w system sterowania SINUMERIK 840D SL/ HEIDENHAIN TNC 640 / FANUC. Opcjonalnie w MCG 1000 5XT można zainstalować zdalną diagnostykę. Oferujemy szeroką gamę wyposażenia specjalnego do maszyny.

Maszyna może być wykorzystywana do przemysłu tworzyw sztucznych, motoryzacji i przemysłu lotniczego. Nadaje się również do ogólnej obróbki. Umożliwia obróbkę przedmiotu obrabianego z pięciu stron. Umożliwia operacje technologiczne frezowania, wiercenia, wytaczania, rozwiercania, gwintowania i toczenia. Pełni wspiera obróbki HSC montażu ze względu na dużą prędkością obrotową 12.000 obrotów / min, a silnik rozmieszczenia pierścienia w osi obrotu. Detal może mieć maksymalną średnicę 1000 mm i masie 1 300 kg do 700 kg mielenia i operacji toczenia.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.