SUA80 Numeric

SUA 80 Numeric, to maszyna sterowana numerycznie, przeznaczona do prac zgrubnych i wykańczających na częściach typu wał i kołnierz, gwintowania, toczenia, wiercenia oraz obróbki stożków oraz różnych płaszczyzn obrotowych.
Zapytaj

Uniwersalna tokarka kłowa SUA80 Numeric

Uniwersalna tokarka kłowa SUA80 Numeric to tokarka sterowana numerycznie, przeznaczona do prac zgrubnych i wykańczających na elementach walcowych i kołnierzowych, gwintowania, wytaczania, toczenia stożków oraz różnych kształtowych płaszczyzn obrotowych.

Moc silnika głównego 30 kW umożliwia wydajne toczenie bez podtrzymki detali o ciężarze do 6000 kg, a w podtrzymce 8000 kg. Na wrzecionie można osiągnąć 8000 Nm momentu obrotowego.

Maszyna ma poziome łoże o sztywnej konstrukcji. Prowadnice są hartowane i przeszlifowanie, płaszczyzny przeciwległe na saniach wzdłużnych są obłożone tworzywem ślizgowym TURCITE B w celu usunięcia ruchów szarpiących przy małych posuwach.

Uniwersalna tokarka kłowa SUA 80 Numeric to maszyna z automatycznym sterowaniem cyklu z możliwością wyposażenia w system sterowania Heidenhain, Fagor lub Siemens.

Dużą zaletą maszyny jest automatyczne hydrauliczne włączanie 3 stopni przełożenia, w których obroty wrzeciona są zmieniane płynnie. Napęd główny realizuje silnik wrzecionowy. Napęd posuwu wzdłużnego, oś Z,  realizuje serwonapęd, bezpośrednio na śrubę kulkową. U maszyn dłuższych niż 3500 mm długości tocznej,  napęd jest przeprowadzany przez specjalną skrzynię suportową z kasowaniem luzu, posuw realizowany jest przez zębatkę prostą.

Napęd posuwu poprzecznego, oś X, jest realizowany poprzez serwonapęd bezpośrednio na śrubę kulkową. Odczyt obu posuwów odbywa się za pomocą czujników rotacyjnych umieszczonych na serwosilnikach.

Smarowanie kół zębatych we wrzecienniku, sterowanie hydraulicznego hamulca sprężynowego wrzeciona oraz przesuwaczy hydraulicznych, zapewnia samodzielny agregat smarowniczy i hydrauliczny przymocowany na tylnej części łoża.

Monitor i panel sterowniczy systemu sterowania jest wbudowany w skrzynkę panelu sterowania, która jest umieszczona przed osłoną przestrzeni roboczej z dwoma elektronicznymi kółkami ręcznymi i saniami posuwu wzdłużnego.

Maszynę można wyposażyć jak w ręcznie sterowane głowice nożowe, tak  wielopozycyjne głowice CNC od różnych firm. Tokarkę można wyposażyć w dużą ilość wyposażenia specjalnego i w wyposażenia skonstruowanego na zamówienie, łącznie z transporterem wiórów.

Osprzęt elektryczny i system sterowania są umieszczone w elektrycznej szafie rozdzielczej, która znajduje się obok maszyny w pobliżu miejsca obsługi.

Maszyna jest całkowicie osłonięta za pomocą kompaktowej tylnej ściany i przesuwnych przednich drzwi.

Wszystkie miejsca niebezpieczne dla obsługi są osłonięte, a osłony, które się otwierają, są zaopatrzone w wyłączniki bezpieczeństwa. Uniwersalna tokarka kłowa SUA80 NUMERIC spełnia wymogi bezpieczeństwa i przepisy UE dla oznaczenia “CE”.

Uniwersalna tokarka kłowa SUA80 Numeric można zamówić w następujących podstawowych wariantach: SUA80 Numeric. Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom? Mamy mniejsze lub większe. Więcej w naszym katalogu.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.