SUA150 Numeric

SUA 150 Numeric, to maszyna sterowana numerycznie przeznaczona do prac zgrubnych i wykańczających na częściach typu wał i kołnierz, gwintowania, toczenia, wiercenia oraz obróbki stożków oraz różnych płaszczyzn rotacyjnych. Maszyna posiada poziome łoże o sztywnej konstrukcji.
Zapytaj

Uniwersalna tokarka kłowa SUA150 NUMERIC

Uniwersalna tokarka kłowa SUA150 Numeric, produkt firmy TOS Czechy, to nowa maszyna sterowana numerycznie, która jest przeznaczona do prac zgrubnych i wykańczających na częściach typu wał i kołnierz, gwintowania, toczenia, wiercenia oraz obróbki stożków oraz różnych płaszczyzn rotacyjnych.

Moc silnika głównego 37 kW umożliwia toczenie detali o ciężarze nawet do 6000 kg bez użycia podtrzymki  i maks. do 8000 kg z jej użyciem.

Maszyna ma poziome łoże o sztywnej konstrukcji. Prowadnice są hartowane i szlifowanie, płaszczyzny przeciwległe na saniach wzdłużnych są obłożone tworzywem ślizgowym TURCITE  B w celu usunięcia ruchów szarpiących przy małych posuwach.

Tokarka SUA 150 Numeric to maszyna z automatycznym sterowaniem cyklu z możliwością wyboru systemu sterowania pomiędzy Heidenhain, Fagor lub Siemens.

Dużą zaletą maszyny jest automatyczne hydrauliczne włączanie 3 stopni przekładniowych, w których obroty wrzeciona są zmieniane płynnie. Silnik główny jest asynchroniczny, sterowany przetwornicą częstotliwości.

Napęd posuwu wzdłużnego – oś Z, jest wykonywany przez serwonapęd bezpośrednio na śrubę kulową. Napęd posuwu poprzecznego -oś X, jest realizowany przez serwonapęd bezpośrednio na śrubę kulową. Odczyt obu posuwów odbywa się za pomocą czujników rotacyjnych umieszczonych na serwosilnikach. Smarowanie kół zębatych we wrzecienniku i sterowanie hydraulicznego hamulca sprężynowego wrzeciona i hydraulicznych przesuwaczy zapewnia samodzielny agregat smarowniczy i hydrauliczny przymocowany do tylnej części łoża.

Monitor i panel sterowania systemu sterowania są zabudowane w skrzynce panelu sterowania, która jest umieszczona przed osłoną przestrzeni roboczej z dwoma elektronicznymi kółkami ręcznymi do sań posuwu wzdłużnego.

Maszynę można wyposażyć jak w ręcznie sterowane głowice, tak i wielo pozycyjne głowice sterowane numerycznie różnych firm.

Następnie maszynę można wyposażyć w dużą ilość wyposażenia specjalnego i w wyposażenie skonstruowane na zamówienie łącznie z transporterem wiórów.

Osprzęt elektryczny i system sterowania są umieszczone w elektrycznej szafie rozdzielczej, która znajduje się obok maszyny w pobliżu miejsca obsługi.

Maszyna jest osłonięta za pomocą kompaktowej tylnej ściany i przesuwnych przednich drzwi.

Wszystkie miejsca niebezpieczne dla obsługi są osłonięte, osłony, które się otwierają, są zaopatrzone w wyłączniki bezpieczeństwa. Uniwersalna tokarka kłowa SUA150 spełnia wymogi bezpieczeństwa i przepisy UE dla oznaczenia CE.

Uniwersalna tokarka kłowa SUA150 Numeric można zamówić w następujących podstawowych wariantach: SUA150 Numeric. Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom? Mamy i mniejsze. Więcej w naszym katalogu.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.