SUA 125 Numeric

SUA125 Numeric, to maszyna sterowana numerycznie przeznaczona do prac zgrubnych i wykańczających na częściach typu wał i kołnierz, gwintowania, toczenia, wiercenia oraz obróbki stożków oraz różnych płaszczyzn rotacyjnych. Maszyna posiada poziome łoże o sztywnej konstrukcji.
Zapytaj

Uniwersalna tokarka kłowa SUA125 CNC

Uniwersalna tokarka kłowa SUA125 Numeric, produkt firmy TOS Czechy, to maszyna sterowana numerycznie, która jest przeznaczona do prac zgrubnych i wykańczających na częściach typu wał i kołnierz, gwintowania, toczenia, wiercenia oraz obróbki stożków oraz różnych płaszczyzn rotacyjnych.

Moc silnika głównego 37 kW (lub w opcji aż 51 kW) umożliwia toczenie detali o ciężarze nawet do 6 000 kg bez użycia podtrzymki i max do 7 000 kg z użyciem 1 oraz max do 8 000 kg z użyciem dwóch.

Maszyna ma poziome łoże o sztywnej konstrukcji. Prowadnice są hartowane i szlifowanie, płaszczyzny przeciwległe na saniach wzdłużnych są obłożone tworzywem ślizgowym TURCITE B w celu usunięcia ruchów szarpiących przy małych posuwach.

Tokarka SUA 125 Numeric to maszyna z automatycznym sterowaniem cyklu z możliwością wyboru systemu sterowania Siemens.

Dużą zaletą maszyny jest automatyczne hydrauliczne włączanie 3 stopni przekładniowych, w których obroty wrzeciona są zmieniane płynnie. Napęd główny jest realizowany przez silnik wrzecionowy. Napęd posuwu wzdłużnego – oś Z, jest wykonywany przez serwonapęd bezpośrednio na śrubę kulową. U maszyn o długości toczenia ponad 3500 mm napęd jest wykonywany przez specjalną skrzynkę suportową z kasowaniem luzu, posuw jest realizowany przez zębatkę prostą. Napęd posuwu poprzecznego -oś X, jest realizowany przez serwonapęd bezpośrednio na śrubę kulową. Odczyt obu posuwów odbywa się za pomocą czujników rotacyjnych umieszczonych na serwosilnikach. Smarowanie kół zębatych we wrzecienniku i sterowanie hydraulicznego hamulca sprężynowego wrzeciona i hydraulicznych przesuwaczy zapewnia samodzielny agregat smarowniczy i hydrauliczny przymocowany do tylnej części łoża.

Monitor i panel sterowania systemu sterowania są zabudowane w skrzynce panelu sterowania, która jest umieszczona przed osłoną przestrzeni roboczej z dwoma elektronicznymi kółkami ręcznymi do sań posuwu wzdłużnego.

Maszynę można wyposażyć jak w ręcznie sterowane głowice, tak i wielopozycyjne głowice sterowane numerycznie różnych firm.

Następnie maszynę można wyposażyć w dużą ilość wyposażenia specjalnego i w wyposażenie skonstruowane na zamówienie łącznie z transporterem wiórów.

Osprzęt elektryczny i system sterowania są umieszczone w elektrycznej szafie rozdzielczej, która znajduje się obok maszyny w pobliżu miejsca obsługi.

Maszyna jest w pełni osłonięta za pomocą kompaktowej tylnej ściany i przesuwnych przednich drzwi.

Wszystkie miejsca niebezpieczne dla obsługi są osłonięte, osłony, które się otwierają, są zaopatrzone w wyłączniki bezpieczeństwa. Uniwersalna tokarka kłowa SUA125 CNC spełnia wymogi bezpieczeństwa i przepisy UE dla oznaczenia “CE”.

Uniwersalna tokarka kłowa SUA125 CNC można zamówić w następujących podstawowych wariantach: SUA125 CNC. Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom? Mamy mniejsze lub większe. Więcej w naszym katalogu.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.