SUA100 Numeric

SUA100 Numeric, to maszyna sterowana numerycznie przeznaczona do prac zgrubnych i wykańczających na częściach typu wał i kołnierz, gwintowania, toczenia, wiercenia oraz obróbki stożków oraz różnych płaszczyzn rotacyjnych. Maszyna posiada poziome łoże o sztywnej konstrukcji.
Zapytaj

Uniwersalna tokarka kłowa SUA100 NUMERIC

Uniwersalna tokarka kłowa SUA100 Numeric to nowa maszyna sterowana numerycznie, przeznaczona do prac zgrubnych i wykańczających na elementach walcowych i kołnierzowych, gwintowania, wytaczania, toczenia stożków i innych kształtowych płaszczyzn obrotowych.

Moc silnika głównego 37 kW (lub 22 kW do wyboru) umożliwia toczenie detali o ciężarze nawet do 6000 kg bez użycia podtrzymki  i maks. do 8000 kg w podtrzymce.

Maszyna ma poziome łoże sztywnej konstrukcji. Prowadnice są hartowane i szlifowanie, płaszczyzny przeciwległe na saniach wzdłużnych są obłożone tworzywem ślizgowym Turcite  B w celu usunięcia ruchów szarpiących przy małych posuwach.

Tokarka SUA 100,125,150,170 Numeric to maszyna z automatycznym sterowaniem cyklu z możliwością wyboru systemu sterowania Heidenhain, Fagor lub Siemens.

Dużą zaletą maszyny jest automatyczne hydrauliczne włączanie 3 stopni przełożenia, w których obroty wrzeciona są zmieniane płynnie. Silnik główny jest asynchroniczny, sterowany przetwornicą częstotliwości.

Napęd posuwu wzdłużnego – oś Z, jest przekazywany przez serwonapęd bezpośrednio na śrubę kulową. U maszyn o długości toczenia powyżej 5000 mm napęd jest przekazywany przez specjalną szafkę suportową z kasowaniem luzu, posuw jest realizowany przez zębatkę. Napęd posuwu poprzecznego -oś X, jest realizowany przez serwonapęd bezpośrednio na śrubę kulową. Odczyt obu posuwów odbywa się za pomocą czujników rotacyjnych umieszczonych na serwosilnikach. Smarowanie kół zębatych we wrzecienniku i sterowanie hydraulicznego hamulca sprężynowego wrzeciona i hydraulicznych przesuwaczy zapewnia samodzielny agregat smarowniczy i hydrauliczny przymocowany do tylnej części łoża.

Monitor i panel sterowania systemu sterowania są zabudowane w skrzynce panelu sterowania, która jest umieszczona przed osłoną przestrzeni roboczej z dwoma elektronicznymi kółkami ręcznymi do sań posuwu wzdłużnego.

Maszynę można wyposażyć jak w ręcznie sterowane głowice, tak i wielo pozycyjne głowice sterowane numerycznie różnych firm.

Tokarkę można doposażyć w dużą ilość wyposażenia specjalnego i w wyposażenie skonstruowane na zamówienie łącznie z transporterem wiórów.

Osprzęt elektryczny i system sterowania są umieszczone w elektrycznej szafie rozdzielczej, która znajduje się obok maszyny w pobliżu miejsca obsługi.

Maszyna jest osłonięta za pomocą kompaktowej tylnej ściany i przesuwnych drzwi przednich. Wszystkie miejsca niebezpieczne dla obsługi są osłonięte, a osłony , które się otwierają, są zaopatrzone w wyłączniki bezpieczeństwa. Uniwersalna tokarka kłowa SUA100 Numeric spełnia wymogi bezpieczeństwa i przepisy UE znaku CE.

Uniwersalna tokarka kłowa SUA100 Numeric można zamówić w następujących podstawowych wariantach: SUA100 Numeric. Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom? Mamy mniejsze lub większe. Więcej w naszym katalogu.

GDE Error: Unsupported File Type (png)

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.