SBL700 CNC

SBL 700, to największa maszyna rzędu SBL, przeznaczona do produkcji maszynowej średnio i wielkoseryjnej i obróbki detali o prostych oraz skomplikowanych kształtach. Zastosowanie znajduje głównie w operacjach technologicznych zajmujących się produkcją większych elementów kołnierzowych lub detalów typu wał, w przemyśle maszynowym, gdzie na pierwszym miejscu znajduje się dokładność, jakość i wysoka wydajność produkcji.
Zapytaj

Centrum tokarskie SBL700, to największa maszyna rzędu SBL, przeznaczona do produkcji maszynowej średnio i wielkoseryjnej i obróbki detali o prostych oraz skomplikowanych kształtach.

Tokarskie centrum SBL700 CNC ze skośnym łożem swoimi parametrami technicznymi i użytkowymi spełnia współczesne wymagania co do nowoczesnej postępowej obróbki w produkcji maszynowej. Właściwości tej tokarki predestynują ją do użycia w produkcji maszynowej średniej i seryjnej w obróbce elementów o złożonych kształtach geometrycznych z metalu i tworzywa. Używana w produkcji pierścieni łożysk, produkcji seryjnej, kołnierzy, lameli dla sprzęgieł lub wałów półosi dla przemysłu samochodowego wyraźnie przyczyni się do wzrostu produktywności przy widocznym obniżeniu nakładów inwestycyjnych.

Użycie głowicy narzędziowej z napędzanymi narzędziami zapewnia wyraźną oszczędność dodatkowych czasów w technologicznym procesie obróbki. W zależność od potrzeb i sposobu obróbki można osiągnąć maks. obroty na wrzecionie głównym 2500 obr/min. Moc silnika głównego wynosi 37 kW, przy krótkotrwałym przeciążeniu 56 kW. Przy pomocy dwustopniowej elektromechanicznej przekładni  można osiągnąć moment skręcający na wrzecionie 2930 Nm. Łoże  maszyny jest żeliwnym monolitem o trójkątnym przekroju. Tworzy sztywną podstawę prowadnic tocznych z wysoką dynamiczną nośnością, która gwarantuje wysoką i powtarzaną dokładność maszyny. W celu osiągnięcia wysokiej dokładności, sztywności i solidności wrzeciona, wrzeciono łożyskowane jest w łożyskach kulkowych ze stykiem skośnym. Każda ruchoma oś jest wyposażona w serwonapęd z bezpośrednim napędem śruby kulowej, oś X ma odczyt liniowy.

Tokarskie centrum SBL700 – najważniejsze cechy:

  • 12-pozycyjna głowica narzędziowa VDI 5- z/bez obrotowych narzędzi
  • Diagnostyka zdalna i zarządzanie danymi
  • Moc elektrosilnika napędu głównego S1 – 37 kW
  • Szeroki wybór wykonania i wyposażenia – mocowanie hydrauliczne z uchwytem lub tulejami zaciskowymi, podajniki prętów, sondy pomiarowe narzędzi, automatyczne otwieranie drzwi, odsysanie pyłu z przestrzeni roboczej
  • Osłony ze wzmocnionymi strefami – wysoki stopień zabezpieczenia obsługi

Tokarskie centrum SBL700 CNC można zamówić w następujących podstawowych wariantach: SBL700 CNC / 2000. Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom?
Mamy również  mniejsze. Więcej w naszym katalogu.

Tokarskie centrum SBL 700

SBL700 – Napędzane narzędzia

Tokarskie centrum SBL 700

SBL700 – System mocowania

Tokarskie centrum SBL 700

SBL700 – Podpórka hydrauliczna z automatycznym smarowaniem rolek dociskających

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.