SE820 NUMERIC

SE820 Numeric, to maszyna z kategorii CNC uniwersalnych tokarek kłowych. Przeznaczona jest do obróbki detali obrotowych o znacznej średnicy. Umożliwia toczenie zewnętrznych i wewnętrznych cylindrycznych oraz stożkowych powierzchni, również o bardzo złożonych kształtach, a także wszystkich rodzaji gwintów.
Zapytaj

Tokarka numeryczna SE820 Numeric, to maszyna z kategorii CNC uniwersalnych tokarek kłowych.

Tokarka numeryczna SE820 Numeric przeznaczona jest nie tylko do toczenia prostych elementów rotacyjnych o większych rozmiarach, ale w kombinacji z wierceniem i frezowaniem również do obróbki skomplikowanych kształtowo złożonych detali z materiału prętowego, odkuwek i materiału dzielonego. Tokarka może pracować w trybie ręcznym, cyklicznym i w pełni automatycznym. Duża różnorodność wykonania i ilość wyposażenia uzupełniającego umożliwia zestawienie różnych wykonań nowej maszyny według indywidualnych potrzeb Klienta.

Odległość między kłami 2000, 3000, 4000, 6000 lub 8000 mm. Średnica obiegowa nad łożem 800 mm. Średnica obiegowa nad suportem 515 mm.

Charakterystyka technologiczna

Podstawowa operacją technologiczną jest toczenie. Inną możliwością może być obróbka za pomocą narzędzia obrotowego głowicy rewolwerowej na nieruchomym lub obracającym się detalu, co w wyraźny sposób rozszerza możliwości maszyny w kierunku kompleksowej obróbki złożonych części.

Duża moc

Napęd wrzeciona z obrotami 1600 obr/min zapewnia asynchroniczny nie wymagający konserwacji elektrosilnik o dużej mocy z cyfrowym sterowaniem wektorowym. Przy silniku o mocy 22 kW moment skręcający osiąga 2965 Nm, a przy mocy 30 kW osiągany moment skręcający to 4040 Nm

Tokarka numeryczna SE820 Numeric – najważniejsze cechy maszyny:

  • maszyna idealna dla użytkowników przechodzących z maszyn konwencjonalnych na sterowane CNC,
  • prosta i komfortowa obsługa,
  • długa żywotność z zachowaniem wysokiej dokładności obróbki,
  • wrzeciennik z dwustopniową skrzynią biegów – możliwość obrabiania detali o dużej średnicy,
  • łożyska niewymagające dosmarowywania w całym przebiegu użytkowania – niższe koszty użytkowania maszyny,
  • bezpośredni odczyt pozycji wrzeciona – wysoka dokładność przy mimoosiowej obróbce detali o dużych średnicach,
  • części maszyny poddane procesowi wyżarzania w celu usunięcia napięć wewnętrznych materiału – wysoka dokładność i stabilność konstrukcji w całym okresie użytkowania,
  • osłony ze strefami wzmocnionymi – wysoki stopień zabezpieczenia obsługi,
  • duży wybór wyposażenia dodatkowego i możliwości wykonania specjalnego – mocowanie hydrauliczne, hydrauliczne sterowanie konika, napęd narzędzi rotacyjnych, duży zakres obrabianych długości, szeroka oferta podtrzymek i płyt mocujących.

Tokarkę numeryczną typu SE820 Numeric można zamówić w następujących, podstawowych wariantach: SE820 / 2000, 3000, 4000, 6000, 8000. Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom?
Mamy również mniejsze lub większe. Więcej maszyn w naszym katalogu.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.