SBL300 CNC

SBL 300 CNC, to tokarka przeznaczona do produkcji maszynowej średnio i wielkoseryjnej, do obróbki detali o prostych oraz skomplikowanych kształtach. Wyposażenie z ruchomym przeciwwrzeciennikiem umożliwia kompleksową obróbkę części z zakończeniem na jednej maszynie, co skraca czas produkcji i zwiększa dokładność detali.
Zapytaj

Tokarka numeryczna SBL300 CNC, to tokarka przeznaczona do produkcji maszynowej średnio i wielkoseryjnej, do obróbki detali o prostych oraz skomplikowanych kształtach.

Tokarka numeryczna ze skośnym łożem SBL300 CNC, to tokarskie centrum obróbcze wyprodukowane przez tradycyjnego, słowackiego producenta tokarek, firmę TRENS, która produkuje tokarki już od drugiej połowy XX w. (wcześniej pod nazwą TOS).
Maszyna dostępna jest w wykonaniu z jednym lub dwoma wrzecionami (SBL 300 CNC jednowrzecionowa, SBL300 CNC dwuwrzecionowa).
Wyjątkowe właściwości tego centrum tokarskiego predestynują je do zastosowania w maszynowej, średnio- i wielkoseryjnej produkcji detali o złożonych kształtach geometrycznych z metalu i tworzyw sztucznych, gdzie wersja z przeciwwrzecionem umożliwia kompleksową obróbkę detali z dokończeniem na jednej maszynie. Czy tokarka będzie używana w produkcji pierścieni łożysk, produkcji seryjnej, kołnierzy, okładzin sprzęgieł czy wałów półosi dla przemysłu motoryzacyjnego, wyraźnie przyczyni się do wzrostu produktywności przy wyraźnym obniżeniu kosztów inwestycyjnych. Ze względu na swoje wymiary i zaawansowanie techniczne SBL 300 CNC jest również idealne jako pomoc naukowa dla szkół średnich i wyższych.

Maszyna dostępna jest w wykonaniu o maksymalnej długości toczenia 500 mm.

Tokarka numeryczna SBL300 – najważniejsze cechy maszyny:

 • Duża różnorodność systemu modułowego umożliwia złożenie maszyny zgodnie z technologicznymi wymaganiami Klienta
 • Wyposażenie z elektrowrzecionami
 • 12-pozycyjna głowica narzędziowa VDI 30 bez/z napędem części obrotowych lub osią Y
 • Diagnostyka zdalna i zarządzanie danymi
 • Duży wybór wykonania i wyposażenia – mocowanie hydrauliczne z uchwytem lub tulejami zaciskowymi, podajniki prętów, sondy pomiarowe narzędzi, automatyczne otwieranie drzwi, odsysanie pyłu przestrzeni roboczej
 • Wysoka dokładność podczas obróbki detali o prostych i skomplikowanych kształtach.
 • Stabilny proces skrawania z wysoką i powtarzalną dokładnością obróbki.
 • Zdalna diagnostyka (opcja).
 • Modularna koncepcja maszyny umożliwiająca dostosowanie wykonania maszyny dokładnie do potrzeb konkretnych potrzeb technologicznych klienta.
 • Oferta różnych systemów narzędziowych z interfejsem VDI bez napędu / z napędem narzędzi obrotowych i z osią Y (opcje).
 • Szerokie możliwości wykonania i wyposażenia – różne typy urządzeń mocujących, podajniki prętów, odbieranie detali, sondy pomiarowe narzędzia, automatyczne otwieranie drzwi, odsysanie mgły z przestrzeni roboczej.
 • Oszczędność energii dzięki zastosowaniu najnowszych rozwiązań napędów.

Tokarkę numeryczną SBL300 CNC można zamówić w następujących podstawowych wariantach: SBL300 CNC. Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom?
Mamy również większe. Więcej w naszym katalogu.

Tokarka numeryczna SBL

SBL – Automatyczna głowica narzędziowa z tarczą promieniową i osią Y.

Tokarka numeryczna SBL

SBL – Zmienne rozwiązanie modułowe zbudowany na monolicie pochylonego łóżka żeliwo

Tokarka numeryczna SBL

SBL – Przestrzeń robocza maszyny

Tokarka numeryczna SBL300 CNC

SBL – Miarka przedmiotu obrabianego

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.