SE1020 NUMERIC

SE1020 Numeric, to maszyna z kategorii CNC uniwersalnych tokarek kłowych. Przeznaczona jest do obróbki detali obrotowych o znacznej średnicy do 1020 mm. W kombinacji z wierceniem i frezowaniem umożliwia kompleksową obróbkę skomplikowanych i kształtem trudnych detali prętowych, kutych i dzielonych. 
Zapytaj

Tokarka numeryczna SE1020 Numeric, to maszyna z kategorii CNC uniwersalnych tokarek kłowych.

Uniwersalna tokarka kłowa sterowana numerycznie typu SE1020 Numeric, produkt tradycyjnego słowackiego producenta TRENS (wcześniej TOS), przeznaczona jest do dokładnej obróbki walcowych i kołnierzowych detali o długości do 8000 mm i średnicy obiegowej do 1020 mm.

W kombinacji z wierceniem i frezowaniem umożliwia obróbkę skomplikowanych i kształtowo złożonych detali z materiału prętowego, odkuwek i materiału dzielonego. Tokarka może pracować w trybie ręcznym, cyklicznym i w pełni automatycznym. Duża różnorodność wykonania i ilość wyposażenia uzupełniającego umożliwia zestawienie różnych wykonań nowej maszyny według indywidualnych potrzeb Klienta. SE 1020 Numeric znajduje szerokie zastosowanie w produkcji elementów wykorzystywanych w gazownictwie, przemyśle petrochemicznym czy w instalacjach wodnokanalizacyjnych.

Tokarka numeryczna SE1020 – charakterystyka technologiczna

Podstawowa operacją technologiczną jest toczenie. Inną możliwością może być obróbka za pomocą narzędzia rotacyjnego głowicy rewolwerowej  na nieruchomym lub obracającym się detalu, co w wyraźny sposób rozszerza możliwości maszyny w kierunku kompleksowej obróbki złożonych części.

Tokarka kłowa sterowana SE1020 – najważniejsze cechy maszyny:

  • maszyna idealna dla użytkowników przechodzących z maszyn konwencjonalnych na sterowane CNC,
  • prosta i komfortowa obsługa,
  • długa żywotność z zachowaniem wysokiej dokładności obróbki,
  • automatyczna zmiana biegów bezpośrednio w cyklu roboczym
  • wrzeciennik z dwustopniową skrzynią biegów – możliwość obrabiania detali o dużej średnicy,
  • łożyska niewymagające dosmarowywania w całym przebiegu użytkowania – niższe koszty użytkowania maszyny,
  • bezpośredni odczyt pozycji wrzeciona – wysoka dokładność przy mimoosiowej obróbce detali o dużych średnicach,
  • części maszyny poddane procesowi wyżarzania w celu usunięcia napięć wewnętrznych materiału – wysoka dokładność i stabilność konstrukcji w całym okresie użytkowania,
  • osłony ze strefami wzmocnionymi – wysoki stopień zabezpieczenia obsługi,
  • duży wybór wyposażenia dodatkowego i możliwości wykonania specjalnego – mocowanie hydrauliczne, hydrauliczne sterowanie konika, napęd narzędzi rotacyjnych, duży zakres obrabianych długości, szeroka oferta podtrzymek i płyt mocujących.

Tokarkę numeryczną SE1020 Numeric można zamówić w następujących podstawowych wariantach: SE1020 / 2000, 3000, 4000, 6000, 8000. Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom?
Mamy również mniejsze. Więcej w naszym katalogu.

Producent zastrzega sobie prawo do zmiany parametrów i wyglądu produktu bez uprzedniego powiadomienia.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.