H500

Poziome centrum frezarskie H 500 rozszerza ofertę centrów obróbczych. Model ten oferuje klientom sztywną i wydajną maszynę odpowiednią przede wszystkim do kompleksowej dokładnej obróbki maszynowej. Masywna konstrukcja podstawowych części maszyny z odlewów z żeliwa szarego gwarantuje dostateczną sztywność całej maszyny przy wszystkich sposobach obróbki maszynowej.
Zapytaj

Poziome centrum obróbkowe H500

H500 – wysoko wydajne poziome centrum obróbkowe do kompleksowej obróbki wiórowej z przeróżnych materiałów: stali, żeliwa szarego i stopów metali lekkich zamocowanych na stole obrotowym. Umożliwia wykonywanie operacji frezowania w trzech prostopadłych osiach współrzędnych X, Y, Z i obrotowej osi B. Umożliwia również wiercenie, wytaczanie, rozwiercanie i gwintowanie. Maszyna jest bardzo wydajna, ma doskonałą wytrzymałość i sztywność żeliwnej konstrukcji, co jest warunkiem wysokiej niezawodności, długotrwałej wysokiej dokładności oraz wysokiej dynamicznej i termicznej stabilności.

Maszyna w wyposażeniu standardowym wyposażona jest w cyfrowe napędy, przez bezpośrednim pomiarem we wszystkich osiach, stołem obrotowy (oś B), automatycznym wymiennikiem palet (2 palety 500 x 500 mm), elektroniczną kompensacją rozszerzalności temperatur, magazynkiem narzędzi z 45 miejscami, agregatem chłodniczym z układem chłodzenia narzędzi, automatycznym odmuchiwaniem uchwytu narzędzi, transporterem wiórów (2 szt.) i transporterem wiórów.

Prowadzenie liniowe

We wszystkich osiach maszyny są użyte toczne prowadzenia liniowe. Tłuszcze smarujące zapewniają niskie tarcie i gwarantują długą żywotność prowadzenia liniowego. Zastosowany system smarowania redukuje możliwości usterek i jest oszczędny względem środowiska naturalnego.

Przejazdy osiowe

Wszystkie osie X, Y, Z są sterowane wysoce wydajnymi napędami SIEMENS. Osie wyposażone są w bezpośredni liniowy odczyt optyczno elektryczny. We wszystkich typach wykonania można użyć jako opcji odczytu pośredniego. W tej maszynie użyte są wstępnie naprężone śruby kulkowe z zestawem łożysk kątowych zapewniających minimalne tarcie przy przenoszeniu sił ruchowych.

Wrzeciono i napęd wrzeciona

Rozwinięty / wysunięty / design wrzeciona gwarantuje wysoką stabilność osiową przy wytwarzaniu minimalnego ciepła. Przeniesienie momentu skręcającego z silnika SIEMENS o mocy  20/30 kW na wrzeciono w płynny i pewny sposób zapewnia przekładnia pasowa z zębatką prostą o zębach daszkowych. W ten typ silnika wrzeciona SIEMENS i 360 stopniową orientację standardowo wyposażone są typy bez elektrowrzeciona. Maszyna w wykonaniu z elektrowrzecionem dysponuje mocą 25/31 kW.

Maszyna może być wyposażona w diagnostykę zdalną, która pomaga w komunikowaniu się z Klientem, w diagnozowaniu i naprawie większości stop-stanów maszyny.

Oferujemy szeroki asortyment wyposażenia specjalnego do maszyny H500.

Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom? Mamy większe. Więcej w naszym katalogu.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.