H630

Poziome centrum frezarskie H 630 przeznaczone jest dla elementów ze stali o płaskim i szafowym kształcie, żeliwa i stopów metali lekkich oraz kompleksowej obróbki form, matryc itp.
Zapytaj

Poziome centrum frezujące H630

H630 – wysoce wydajne, poziome centrum frezujące do kompleksowej obróbki wiórowej wyposażone w magazynek narzędzi z automatyczną zmianą narzędzia (56 miejsc) i wymiennikiem palet z dwoma paletami. Maszyna przeznaczona jest do wydajnej, kompleksowej obróbki form, matryc oraz częśki o płaskich kształtach lub pudełkowych z różnych materiałów: stali, żeliwa szarego i stopów metali lekkich. Umożliwia frezowanie w trzech prostopadłych współrzędnych X, Y, Z. Stół obrotowy (oś B) umożliwia obróbkę wielostronną.

Maszyna jest bardzo wydajna, ma doskonałą wytrzymałość i sztywność żeliwnej konstrukcji, co warunkuje jej wysoką niezawodność, długotrwałą, wysoką dokładność oraz wysoką, dynamiczną i termiczną stabilność.

Maszyna w wykonaniu podstawowym wyposazona jest w napędy cyfrowe, bezpośredni pomiar we wszystkich osiach, planetarną 2-biegową skrzynię biegów, stożkiem zaciskowym SK 50, automatycznym zmieniaczem palet (2 palety 630 x 630 mm), automatycznym 56-pozycyjny magazynkiem narzędzi, agregatem chłodniczym z układem chłodzenia narzędzi, automatycznym odmuchiwaniem uchwytu narzędzi,transporterem wiórów, ślimakowym przewodem stołu obrotowego (oś B).

Maszyna może być wyposażona w diagnostykę zdalną, która pomaga w komunikowaniu się z Klientem, w diagnozowaniu i naprawie większości stop-stanów maszyny.

W wykonaniu standardowym maszyna jest wyposażona w cztery osie sterowane CNC:

  • oś X – dla poziomego przejazdu stojaka z wrzeciennikiem w kierunku poprzecznym po podstawie
  • oś Y – dla pionowego przejazdu wrzeciennika w stojaku
  • oś Z – dla poziomego przejazdu stołu w kierunku wzdłużnym po podstawie
  • oś B – dla obrotowego ruchu stołu.

Opcjonalnie maszyna może być wyposażona w pięć osi sterowanych CNC. W tym wykonaniu dodatkowa współrzędna to

  • oś A – dla obrotowego ruchu dodatkowego stołu.

Najważniejsze odlewy maszyny zostały zaprojektowane metodą topologicznej optymalizacji kształtu części. Za pomocą metody FEM (metody elementów skończonych) dokonano optymalizacji kształtu szkieletu maszyny z punktu widzenia maksymalnej sztywności i minimalnej wagi maszyny. Na wirtualnych modelach szkieletu przeprowadzono także symulację dynamicznego zachowania maszyny (tzn. zbadanie właściwych kształtów drgań i reakcji układu na siły pochodzące z obróbki i wpływu uderzeń przy przejazdach).

Oferujemy szeroki asortyment wyposażenia specjalnego do maszyny H630.

Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom? Mamy mniejsze lub większe. Więcej w naszym katalogu.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.