H1000

H1000 - wysoko wydajne, poziome centrum obróbcze do zastosowania w szerokim zakresie technologii od obróbki siłowej do wysokoobrotowej. Maszyna ta wyróżnia się doskonałymi właściwościami tłumienia i pochłaniania wibracji mechanicznych, maksymalnej sztywności, stabilności dynamicznej i termicznej.
Zapytaj

Poziome centrum frezarskie H1000

Poziome centrum frezarskie H1000 przeznaczone jest do elementów ze stali o płaskim i szafowym kształcie, żeliwa i stopów metali lekkich oraz kompleksowej obróbki form, matryc itp. Umożliwia wykonywanie operacji frezarskich w trzech prostopadłych do siebie współrzędnych osiach X, Y, Z. Stół obrotowy (oś B) dodatkowo umożliwia obróbkę z wielu stron.

Chodzi o bardzo wydajną maszynę, która odznacza się wysoką dynamiczną i cieplną stabilnością oraz dużą dokładnością obróbki. Maszyna zawiera prowadnice linowe i odczyt bezpośredni we wszystkich osiach.

Może być wyposażona w trzy typy wrzecion i trzy typy magazynków wg życzenia klienta, dzięki czemu jest optymalnie przystosowana do prawie każdej produkcji, od pracy na liniach po produkcję małoseryjną. Znajdzie zastosowanie w przemyśle produkcji form, w przemyśle tworzyw sztucznych, samochodowym jak i lotniczym.

Najważniejsze odlewy maszyny zostały zaprojektowane metodą topologicznej optymalizacji kształtu części. Za pomocą metody FEM (metody elementów skończonych) została wykonana optymalizacja kształtu szkieletu maszyny z punktu widzenia maksymalnej sztywności i minimalnej wagi maszyny. Na wirtualnych modelach szkieletu przeprowadzono także symulację dynamicznego zachowania maszyny (tzn. zbadanie właściwych kształtów drgań i reakcji układu na siły pochodzące z obróbki i wpływu uderzeń przy przejazdach).

W wykonaniu standardowym maszyna jest wyposażona w cztery osie sterowane CNC:

  • oś X – do poziomego przejazdu stojaka z wrzeciennikiem w kierunku poprzecznym po podstawie
  • oś Y – do pionowego przejazdu wrzeciennika w stojaku
  • oś Z – do poziomego przejazdu stołu w kierunku wzdłużnym po podstawie
  • oś B – do obrotowego ruchu stołu.

Opcjonalnie maszyna może być wyposażona w pięć osi sterowanych CNC. W tym wykonaniu dodatkowa współrzędna to

  • oś A – do obrotowego ruchu dodatkowego stołu.

Maszyna jest standardowo wyposażona w 56-cio miejscowy magazynek narzędzi ze stożkiem ISO 50 i szybkim manipulatorem, umieszczony poza przestrzeni roboczą.

Konstrukcję maszyny tworzy podstawa w kształcie litery „T”, która jest ułożona na trzech punktach. Po niej, w osi „X” porusza się stojak o kształcie litery „O”.

Wewnątrz stojaka w osi „Y” porusza się wrzeciennik z jednostką wrzecionową napędzaną za pomocą zębatki z zębami strzałkowymi i silnika z dwustopniową przekładnią planetarną. Na życzenie klienta maszynę można również wyposażyć we wrzeciennik z elektrowrzecionem. Ciężar wrzeciennika jest wyważany za pomocą dwóch cylindrów powietrznych połączonych ze zbiornikiem powietrza umieszczonym na ramie łączącej. Posuw wrzeciennika zapewnia śruba kulkowa z nakrętką obrotową i przekładnią pasową.

Do maszyny H1000 oferujemy szeroką skalę wyposażenia specjalnego.

Maszyna w wykonaniu H1000 FIVE Axis jest pięcioosiowym wariantem z dwuosiowym, obrotowym stołem CNC z z kołową powierzchnią mocującą i współrzędnym magazynkiem narzędzi.

Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom? Mamy mniejsze. Więcej w naszym katalogu.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.