WFC10 CNC

Pozioma wytaczarka typu WFC 10 CNC z krzyżowym łożem jest nowością wśród stołowych wytaczarek służących do obróbki małych i średnio ciężkich elementów o wadze do 3 000 kg. Wytaczarka WFC 10 CNC oferuje sześć sterowanych osi - z tego cztery liniowe (X, Y, Z, W ) i dwie obrotowe (B i C).
Zapytaj

Pozioma wytaczarka WFC10 CNC

Pozioma wytaczarka typu WFC10 CNC jest spójnie sterowanym połączeniem frezarki oraz wytaczarki z wysuwanym wrzecionem w osi W, stałym stojakiem oraz krzyżowo przestawialnym stołem w liniowych osiach X i Z dla obróbki detali o wadze do max 5 ton.

Spójne sterowanie CNC maszyny zapewnia system sterujący według wyboru Klienta (HEIDENHAIN iTNC 640, SIEMENS 840D SL lub FANUC 31i B) W standardowym wykonaniu może być spójnie sterowany ruch jednocześnie aż w 5 osiach (przesuw w osiach liniowych X, Y, Z, W, rotacja stołu obrotowego w osi B oraz wrzeciona roboczego w osi C).

Panel sterujący systemu sterowania znajduje się na obrotowej konsoli wyposażony kolorowym 15“ monitorem. W standardowym wyposażeniu jest przenośny panel sterujący – kółko ręczne (typ wg systemu CNC) z możliwością sterowania podstawowymi funkcjami maszyny.

Główny szkielet maszyny wzdłużne i poprzeczne łoże, sanie oraz stojak został wyprodukowany z żeliwa GG30 z domieszką Cr i Cu, wszystkie płaszczyzny prowadnic ślizgowych są na wszystkich funkcyjnych płaszczyznach powierzchniowo hartowane i szlifowane. Sanie wrzeciennika przesuwają się w kierunku pionowym za pomocą ślizgowej prowadnicy stojaka.

Przesuw sani z obrotowym stołem w osiach X i Z oraz sani z wrzeciennikiem w osi  Y po prowadnicach ślizgowych jest zabezpieczony serwosilnikami i śrubami kulkowymi (przeniesienie momentu obrotowego z serwosilników na śruby kulkowe pasem napędowym). Swerosilnik osi pionowej Y wyposażony jest w hamulec mechaniczny. Oddzielnie sterowane cyfrowo AC serwonapędy na wszystkich osiach umożliwiają wykorzystanie liniowej, kołowej i śrubowej interpolacji.

Smarowanie ślizgowych płaszczyzn oraz napędowych mechanizmów osi linearnych (śruby kulkowe) przeprowadzane jest traconym smarem olejowym z odrębnego agregatu. Poszczególne miejsca smarowania zaopatrzone są w dozownik, ilość oleju ustawiana jest automatycznie, według przebiegu odległości w danej osi. W przypadku osi X 2000 mm pomocne jest ręczne przesmarowanie prowadnic tłuszczem.

Wrzeciennik w formie graniastosłupa, jego szkielet został wyprodukowany z żeliwa GGG60. Wrzeciono robocze ze stożkiem mocującym SK50 jest nitrowane oraz wykończone z niezwykle wysoką dokładnością. Umiejscowione jest we wrzecionowych łożyskach z ukośnokątnym stykiem. Łożyska głównego ułożenia wrzeciona są smarowane trwałym środkiem tłuszczowym. Łożyska wrzeciona są ustabilizowane pod względem temperatury dzięki zamkniętemu obiegowi chłodzącego oleju poprzez samodzielny agregat chłodzący. Wrzeciono jest wyposażone w automatyczne kleszczowe przyrządy mocujące (przy pomocy tarczowych sprężyn z mnożnikiem siły mocującej), za odblokowanie przyrządów odpowiada walec hydrauliczny.

Wrzeciennik zamontowany za pomocą cyfrowo sterowanego nowoczesnego AC serwonapędu SIEMENS. Moment skręcajacy do wrzeciona doprowadzany jest przez planetarną, dwustopniową skrzynię biegów. Zaszeregowanie biegu rozwiązywane jest automatycznie według ustawionych obrotów wrzeciona. Wysuw wrzeciona roboczego w osi W=730 mm jest możliwy przy pomocy serwosilnika i śruby kulkowej, wspomaganych liniowymi prowadnicami wrzeciona. Mierzenie obrotów wrzeciona jest realizowane dzięki rotacyjnemu czujnikowi (magnetyczny o wysokiej żywotności) z funkcją pozycjonowania wrzeciona (dla automatycznej wymiany, gwintowania itd.). Skrzynia biegów napędu wrzeciona jest smarowana i chłodzona zamkniętym obiegiem chłodzonego oleju za pomocą agregatu chłodzącego.

 

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.