MCFV2080

MCFV2080 - wysoko wydajne pionowe centrum obróbkowe do kompleksowej obróbki wiórowj. Stół roboczy z powierzchnią roboczą 2200 x 780 mm i maksymalnym obciążeniem do 3000 kg, której górna powierzchnia służy do mocowania detali porusza się w kierunku wzdłużnym (oś X) po prowadnicach na krzyżowym suporcie. Krzyżowy suport porusza się w kierunku poprzecznym (oś Y).
Zapytaj

Pionowe centrum obróbkowe MCFV2080

Centrum obróbkowe pionowe typ „MCFV2080” skonstruowane zostało jako maszyna składająca się z modułów. Przeznaczone jest do kompleksowej obróbki detali o kształcie płaskim lub szafowym ze stali, żeliwa i stopów metali lekkich, zamocowanych na stole roboczym wysokimi szybkościami roboczymi przy zachowaniu wysokiej dokładności. Maszyna umożliwia wykonywanie operacji frezarskich w trzech prostopadłych do siebie osiach współrzędnych X, Y, Z.

Centrum obróbkowe MCFV2080 reprezentuje nowy typ pionowego centrum frezującego z nowocześnie rozwiązaną, odpowiednią, stabilną osłoną, która tak, jak i cała maszyna, spełnia najbardziej ostre wymogi dotyczące bezpieczeństwa maszyny i jej bezpiecznej obsługi wg wytycznych CE.

Maszyna w przypadku wszystkich typów jest standardowo wyposażona w system sterowania HEIDENHAIN TNC 640 i napędy posuwów i wrzeciona SIEMENS. Na życzenie Klienta maszynę można wyposażyć w system sterowania SINUMERIK 840D. Sztywna konstrukcja maszyny i jej systemu ruchowego umożliwia stosowanie progresywnych narzędzi skrawających, kompleksową obróbkę detali o skomplikowanych kształtach, dużych wymiarach i dużym ciężarze. Znaczna dynamika i stabilność cieplna maszyny umożliwia osiągnięcie wysokiej dokładności wymiarów i jakości powierzchni detalu.

Wrzeciennik (oś Z) porusza się w kierunku pionowym po prowadzeniu na stojaku. W przypadku wykonania STANDARD wrzeciono napędzane jest poprzez dwustopniową przekładnię planetarną od napędu wrzeciona prądem zmiennym. W przypadku wykonania TREND wrzeciono napędzane jest bezpośrednio poprzez wielokrotne pasy klinowe od napędu wrzeciona prądem zmiennym. W przypadku wykonania CONTOUR maszyna jest wyposażona w elektrowrzeciono.

Stół roboczy (oś X), którego górna powierzchnia służy do mocowania detalu, porusza się w kierunku poziomym po prowadzeniu na suporcie krzyżowym (oś Y), który porusza się po prowadzeniu podstawy. Wszystkie prowadzenia tworzą prowadnice liniowe z jednostkami tocznymi. Wymiarowanie i umieszczenie prowadzeń liniowych pozwala nie tylko na wysokie obciążenie stołu, suportu i wrzeciennika przy zachowaniu wysokiej dokładności wymiarów i jakości powierzchni detalu i przy przerywanym skrawie, ale zapewnia również wysoką żywotność maszyny. Smarowanie jednostek tocznych prowadzenia liniowego, nakrętek śrub kulkowych i wszystkich łożysk śrub kulkowych wykonane jest automatycznie dzięki

Oferujemy szeroki asortyment specjalnych akcesoriów do MCFV2080.

Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom? Mamy mniejsze. Więcej w naszym katalogu.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.