SKJ

SKJ, to jednostojakowa tokarka pionowa (karuzelówka), która dzięki swojej konstrukcji odpowiednia jest do obróbki ponadrozmiarowych części. Zdoła obrabiać aż do maksymalnej wielkości detalu o średnicy 16000 mm i maksymalnej wadze 320 ton.
Zapytaj

Pionowe centrum obróbcze – karuzelówka

SKJ, to jednostojakowa tokarka pionowa (karuzelówka), która dzięki swojej konstrukcji odpowiednia jest do obróbki ponadrozmiarowych części. Zdoła obrabiać aż do maksymalnej wielkości detalu o średnicy 16000 mm i maksymalnej wadze 320 ton. Nawet przy tak wielkich rozmiarach obróbki, tokarka karuzelowa SKJ zachowuje dokładność i wydajność. Sztywność całej maszyny osiągnięta jest dzięki konstrukcji z odlewów żeliwnych i wraz z masywnymi stołami zapewnia wysoką wydajność cięcia przy dużych wymaganiach stawianych na dokładność. Jednostojakowe wykonanie pionowej tokarki karuzelowej wykorzystywane jest przez Klientów w wielu różnych operacjach. Karuzelówka ta znajduje zastosowanie np. w przemyśle stoczniowym, zbrojeniowym czy też w energetyce.

Jedno stojakowa tokarka karuzelowa typ SKJ wg możliwego zakresu wyposażenia specjalnego umożliwia:

W procesie toczenia:

  • toczenie czołowych, walcowych, stożkowych i ogólnie rotacyjnych powierzchni wewnętrznych i zewnętrznych
  • toczenie gwintów wewnętrznych i zewnętrznych na powierzchni walcowe i stożkowe ze skokiem gwintów stałym i zmiennym
  • czołowe i obwodowe szlifowanie powierzchni czołowych i walcowych, wewnętrznych i zewnętrznych (maszyna wyposażona urządzeniem do szlifowania)

W procesie frezowania:

  • frezowanie powierzchni i rowków współosiowych za pomocą posuwu suportu – oś X lub oś Z lub posuwu rotacyjnego płyty mocującej (stołu) – oś C
  • frezowanie rowków mimoosiowych i ogólnych kształtów za pomocą interpolację oś X, Z i C
  • wytaczanie i wiercenie otworów  w osi i poza osią płyty mocującej z wykorzystaniem dokładnego pozycjonowania
  • gwintowanie w osi i poza osią płyty mocującej
  • frezowanie, wiercenie i gwintowanie pod różnymi kąty ze względu do osi płyty mocującej (maszyna wyposażona głowicą kątową do frezowania)