H800 Five Axis

H 800 Five Axis - jest produkcyjnym, poziomym, pięcioosiowym centrum obróbkowym z dwuosiowym stołem CNC i współrzędnym magazynkiem narzędzi który może być wykorzystywany do szeregu technologii od obróbki siłowej po wysokoobrotową.
Zapytaj

Poziome pięcioosiowe centrum obróbkowe H800 Five Axis

H800 Five Axis – jest produkcyjnym, poziomym, pięcioosiowym centrum obróbkowym z dwuosiowym stołem CNC i współrzędnym magazynkiem narzędzi który może być wykorzystywany do szeregu technologii od obróbki siłowej po wysokoobrotową. Koncepcja maszyny, to łóżko w kształcie litery “T” z poprzecznie posuwnym stojakiem (oś X), po którym w kierunku pionowym porusza się wrzeciennik (oś Y). Ruch po osi Z wykonuje stół obrotowy (oś B) z zamocowanym detalem. Maszyna ta wyróżnia się bardzo wysoką sztywnością, wydajnością i długotrwałą wysoką i stabilną precyzją.

Chodzi o bardzo wydajną maszynę, która odznacza się wysoką dynamiczną i cieplną stabilnością oraz dużą dokładnością obróbki. Maszyna posiada prowadnice linowe i odczyt bezpośredni we wszystkich osiach. Może być wyposażona w trzy typy wrzecion i trzy typy magazynków wg życzenia klienta, dzięki czemu jest optymalnie przystosowana do prawie każdej produkcji, od pracy na liniach po produkcję małoseryjną. Znajdzie zastosowanie w przemyśle produkcji form, w przemyśle tworzyw sztucznych, samochodowym jak i lotniczym.

Najważniejsze odlewy maszyny zostały zaprojektowane metodą topologicznej optymalizacji kształtu elementów. Za pomocą metody FEM (metody elementów skończonych) została przeprowadzona optymalizacja kształtu szkieletu maszyny z punktu widzenia maksymalnej sztywności i minimalnej wagi maszyny. Na wirtualnych modelach szkieletu przeprowadzono także symulację dynamicznego zachowania maszyny (tzn. zbadanie właściwych kształtów drgań i reakcji układu na siły pochodzące z obróbki i wpływu uderzeń przy przejazdach).

Do maszyny H800 Five Axis oferujemy szeroką skalę wyposażenia specjalnego.

Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom? Mamy większe. Więcej w naszym katalogu.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.