BHCR CNC

BHCR, to w pełni CNC sterowana szlifierka z czterema sterowanymi osiami. Osią X (przysuw wrzeciennika szlifującego), osią Z (wzdłużny posuw stołu), sterowaną osią C (obroty tarczy szlifującej) i kolejno ze sterowaną osią B, która umożliwia bardzo wysoką wydajność dzięki możliwości osadzenia aż trzech jednostek szlifujących.
Zapytaj

Pełni CNC sterowana szlifierka BHCR

BHCR, to w pełni CNC sterowana szlifierka z czterema sterowanymi osiami. Osią X (przysuw wrzeciennika szlifującego), osią Z (wzdłużny posuw stołu), sterowaną osią C (obroty tarczy szlifującej) i kolejno ze sterowaną osią B, która umożliwia bardzo wysoką wydajność dzięki możliwości osadzenia aż trzech jednostek szlifujących.
Szlifierka ta przeznaczona jest przede wszystkim do numerycznie sterowanego szlifowania szeregu zewnętrznych walcowych powierzchni różnych średnic i przylegających do nich powierzchni czołowych oraz promieni, wraz z automatycznym obciąganiem obciągaczem CNC i kompensacją za pośrednictwem systemu CNC.
Maszynę BHCR można opcyjnie doposażyć wyposażeniem specjalnym. Na maszynie można prowadzić szlifowanie z wzdłużnym posuwem i ruchomym stołem. szlifowanie wgłębne z nieruchomym albo osyclującym stołem, szlifowanie w cyklu szlifowania wgłębnego i wzdłużnego z na przykład następującym po nich przeszlifowaniem wzdłużnym. Między kłami można szlifować powierzchnie walcowe i stożkowe. Technicznie bardziej wymagające powierzchnie można szlifować z interpolacją liniową lub po okręgu.

Uniwersalna szlifierka kłowa typu BHCR z programowalnym obrotem wrzeciennika szlifującego przeznaczona jest do zewnętrznego lub ew. wewnętrznego szlifowania detali zamocowanych między kłami lub w uchwycie (wyposażenie specjalne) we wrzecienniku zabierakowym, z możliwością stopniowego szlifowania, szlifowania wzdłużnego z ruchomym stołem oraz szlifowania ze stołem nieruchomym lub oscylującym.

Przy zamocowaniu między kłami możliwe jest szlifowanie wzdłużnie detali cylindrycznych lub stożkowych. Tzw. długie stożki można szlifować interpolacją osi X i Z. Wrzeciennik szlifujący jest obustronnie obrotowy. Umożliwia szlifowanie prostopadłą metodą zacinającą przy obracaniu wrzeciennika.

Szlifierka znajdzie swoje zastosowanie przy wydajnym szlifowaniu detali o wadze do 4000 (5000) kg w przypadku szlifowania w otwartych podtrzymkach, w produkcji jednostkowej i małoseryjnej. Szlifierka typu BHM spełnia rosnące wymagania dotyczące zwiększonej wydajności przy zachowaniu uniwersalności i łatwości użytkowania. Szlifuje w dokładności roboczej IT 4. Dosuw wrzecionnika szlifującego oraz wzdłużny posuw maszyny sterowany jest za pomocą śruby kulkowej. Maszyna wyposażona jest w system sterowania SINUMERIK 840D sl oraz serwonapędy SINAMICS S 120 w osiach X, Z oraz B.

Interpolacja prostopadłych do siebie osi wzdłużnego posuwu stołu (oś Z) i poprzecznego posuwu wrzeciona szlifującego (oś X) pozwala na zastosowanie szerokiego zakresu metod szlifowania i kształtowego obciągania zarówno dla szlifowania zewnętrznego jak i wewnętrznego. Czołowe płaszczyzny detalu można szlifować bokiem tarczy szlifierskiej lub przy zamocowaniu detalu w przelocie i obracaniem wrzeciennika zabierakowego o 90 stopni w lewo obwodem tarczy szlifierskiej.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.