MCFV 2080

MCFV 2080 - wysoko wydajne pionowe centrum obróbkowe do kompleksowej obróbki wiórowj. Stół roboczy z powierzchnią roboczą 2200 x 780 mm i maksymalnym obciążeniem do 3000 kg, której górna powierzchnia służy do mocowania detali porusza się w kierunku wzdłużnym (oś X) po prowadnicach na krzyżowym suporcie. Krzyżowy suport porusza się w kierunku poprzecznym (oś Y).
Zapytaj

MCFV 2080 – wysoko wydajne pionowe centrum obróbkowe do kompleksowej obróbki wiórowj. Stół roboczy z powierzchnią roboczą 2200 x 780 mm i maksymalnym obciążeniem do 3000 kg, której górna powierzchnia służy do mocowania detali porusza się w kierunku wzdłużnym (oś X) po prowadnicach na krzyżowym suporcie. Krzyżowy suport porusza się w kierunku poprzecznym (oś Y). Wrzeciennik porusza się w kierunku pionowym (oś Z) po prowadnicy na kolumnie. Wszystkie ruchy maszyny realizowane są za pomocą prowadnicy liniowej z elementami tocznymi, których wymiary i umiejscowienie pozwalają na duże obciążenie stołu, suportu i wrzeciennika przy zachowaniu wysokiej dokładności rozmiarów i jakości detali oraz niezawodności maszyny.
Pomiar pozycji w osiach X, Y, Z, odbywa się bezpośrednio przyrostowymi pomiarowymi liniowymi jednostkami. Funkcje urządzenia sterowane są przez układ sterowania CNC (HEIDENHAIN SIEMENS lub FANUC), który umożliwia obróbkę nawet przestrzennie skomplikowanych kształtów, kiedy narzędzie podąża drogą powstałą jako wyjście z programu 3D CAD.

Maszyna wyposażona jest w standardowych dysków cyfrowych, liniowych optoelektronicznych władców absolutnych, układ centralnego smarowania, magazyn narzędzi z wymiennymi rąk, dmuchanie uchwyt automatyczne narzędzia, urządzenia chłodnicze z narzędziem systemu chłodzenia, płukania teleskopowe osłony i rekompensatę elektroniczny rozszerzalności cieplnej.

Maszyna może być wyposażona w zdalną diagnostykę maszyny, która pomaga w komunikowaniu się z klientem w diagnozowaniu i korygowaniu większości śladów maszyny.

Oferujemy szeroki asortyment specjalnych akcesoriów do MCFV 2080.