MCFV 1260 (P)

MCFV 1260 - wysoce wydajne pionowe centrum obróbkowe dla kompletnej obróbki wiórowej w trzech osiach X, Y, Z. Maszyna wyposażona jest w system sterowania CNC (HEIDENHAIN, SIEMENS lub FANUC), co pozwala na obróbkę nawet skomplikowanych przestrzennie kształtów, gdy narzędzie robocze podąża ścieżką utworzoną jako wyjście z programu CAD 3D.
Zapytaj

MCFV 1260 – wysoce wydajne pionowe centrum obróbkowe dla kompletnej obróbki wiórowej w trzech osiach X, Y, Z. Maszyna wyposażona jest w system sterowania CNC (HEIDENHAIN, SIEMENS lub FANUC), co pozwala na obróbkę nawet skomplikowanych przestrzennie kształtów, gdy narzędzie robocze podąża ścieżką utworzoną jako wyjście z programu CAD 3D. Wrzeciono ułożone jest w tubusie, który jest wsunięty do wrzeciennika, porusza się w osi pionowej (Z) po prowadnicy na stojaku. Stół roboczy, którego górna powierzchnia o wymiarach 1450 x 590 mm służy do mocowania detalu, umożliwia maksymalne dopuszczalne obciążenie do wagi 1350 kg. Suport krzyżowy porusza się po prowadzeniu na podstawie w kierunku poprzecznym (oś Y).

W standardowym wykonaniu maszyna wyposażona jest w napędy cyfrowe, liniowymi optoelektronicznymi liniałami absolutnymi, układem centralnego smarowania, magazynkiem narzędzi z …, automatycznym odmuchiwaniem uchwytu narzędzi, agregatem chłodzącym z systemem chłodzenia narzędzia, opłukiwaniem osłon teleskopowych i elektroniczną kompensacją rozszerzalności cieplnej.

Maszyna może być wyposażona w diagnostykę zdalną maszyny, która pomaga przy komunikacji z Klientem, przy diagnostyce i naprawie większości stop-stanów maszyny.

Do maszyny MCFV 1260 oferujemy szeroką skalę wyposażenia specjalnego.