MCFV 1060

MCFV 1060 - wysoce wydajne pionowe centrum obróbcze. Maszyna składa się z dwóch nieruchomych odlewów – podstawy i zamocowanego stojaka. Za pośrednictwem prowadnicy liniowej z elementami tocznymi realizowane są wszystkie ruchy maszyny.
Zapytaj

MCFV 1060 – wysoce wydajne pionowe centrum obróbcze. Maszyna składa się z dwóch nieruchomych odlewów – podstawy i zamocowanego stojaka. Za pośrednictwem prowadnicy liniowej z elementami tocznymi realizowane są wszystkie ruchy maszyny. Ich wymiary i konstrukcja pozwala na wysokie obciążenia stołu, suportu i wrzeciennika przy zachowaniu bardzo wysokiej dokładności gotowego detalu nawet w przypadku przerywanej obróbki, jak również bardzo wysokiej żywotności i niezawodności maszyny. Maksymalne dopuszczalne obciążenie stołu z obszarem roboczym 1270 x 590 mm umożliwia zamocowanie detalu do wagi aż 1350 kg. Funkcje maszyny sterowane są za pomocą systemu sterowania CNC HEIDENHAIN, SIEMENS lub FANUC.

W standardowym wykonaniu maszyna wyposażona jest w napędy cyfrowe, liniowymi optoelektronicznymi liniałami absolutnymi, układem centralnego smarowania, magazynkiem narzędzi, automatycznym odmuchiwaniem uchwytu narzędzi, agregatem chłodzącym z systemem chłodzenia narzędzia, opłukiwaniem osłon teleskopowych i elektroniczną kompensacją rozszerzalności cieplnej.

Maszyna może być wyposażona w diagnostykę zdalną maszyny, która pomaga przy komunikacji z Klientem, przy diagnostyce i naprawie większości stop-stanów maszyny.

Do maszyny MCFV 1060 oferujemy szeroką skalę wyposażenia specjalnego.