FNK 2/R

Konsolowa frezarka narzędziowa typu FNK2 R, to wielozadaniowa obrabiarka służąca do szerokiego zakresu operacji frezarskich, wiertarskich i wytaczarskich na detalach o ciężarze do 200 kg (łącznie z przyrządami mocującymi i dodatkowymi urządzeniami). Przydatna we wszystkich obszarach produkcji maszynowej, a zwłaszcza w narzędziowni.
Zapytaj

Konsolowa frezarka narzędziowa typu FNK2 R, to wielozadaniowa obrabiarka służąca do szerokiego zakresu operacji frezarskich, wiertarskich i wytaczarskich na detalach o ciężarze do 200 kg (łącznie z przyrządami mocującymi i dodatkowymi urządzeniami). Przydatna we wszystkich obszarach produkcji maszynowej, a zwłaszcza w narzędziowni. Wysięgnik (ramię) z wrzeciennikiem można przesuwać po prowadnicach obrotnicy, którą można obracać wokół jej osi pionowej. Wrzeciennik z wrzecionem łożyskowanym w wysuw-nej pinoli jest pozycjonowany w dwóch wzajemnie prostopadłych płaszczyznach.
Zakres obrotów wrzeciona i posuwów roboczych umożliwia ekonomiczną obróbkę różnych rodzajów materiałów przy użyciu narzędzi ze stali szybkotnącej i nowoczesnych materiałów z węglikostali. Możliwości technologiczne frezarki można rozszerzyć dzięki bogatej ofercie wyposażenia specjalnego. Maszyna wyróżnia się dużą różnorodnością ustawienia pozycji wrzeciona względem detalu, płynnie regulowanymi posuwami w 3 osiach, płynnie regulowanymi obrotami wrzeciona. Maszyna dysponuje centralnym smarowaniem oraz chłodzeniem narzędzi