SBL500 CNC

SBL 500, to solidne centrum tokarskie z nachylonym łożem przeznaczone do zastosowania w wymagającej produkcji maszynowej średnio- i wielkoseryjnej detali o złożonych kształtach geometrycznych z metalu i tworzywa sztucznego. Przeznaczone jest również do skomplikowanych operacji wykończeniowych kładących nacisk na wysoką dokładność i jakość powierzchni.
Zapytaj

Tokarskie centrum SBL500, to solidne centrum tokarskie z nachylonym łożem przeznaczone do zastosowania w wymagającej produkcji maszynowej średnio i wielkoseryjnej detali o złożonych kształtach geometrycznych z metalu i tworzywa sztucznego.

Tokarskie centrum ze skośnym łożem, typoszeregu SBL 500 CNC, to produkt tradycyjnego, słowackiego producenta tokarek, firmy TOS, produkującej maszyny już od drugiej połowy XX wieku, znanego obecnie pod nazwą TRENS.
Typoszereg SBL 500 CNC dostępny jest w dwóch wykonaniach – o maksymalnej długości toczenia 750 mm (typ SBL 500A / 750 CNC) lub o długości 1500 mm (typ SBL 500/1500 CNC).
Wyjątkowe właściwości, a przede wszystkim znakomite wyniki w osiąganej dokładności przy toczeniu, predestynują ten typ maszyny do zastosowania w wymagającej produkcji maszynowej średnio- i wielkoseryjnej detali o złożonych kształtach geometrycznych z metalu i tworzywa sztucznego.

W konfiguracji z dodatkowymi urządzeniami do manipulacji detalami maszynę można eksploatować w pełnym trybie automatycznym. W ten sposób można osiągnąć wysoką efektywność produkcji takich produktów jak pierścienie łożysk czy różne elementy kołnierzowe i walcowe dla przemysłu motoryzacyjnego.

Tokarskie centrum SBL500 CNC odznaczają się bardzo niskim współczynnikiem tarcia, dzięki czemu głównie przy przejazdach posuwem szybkim powstaje tylko niewielka ilość ciepła, co gwarantuje długotrwałą obróbkę z bardzo dużą dokładnością. Zapewnia wysoką dokładność pozycjonowania kątowego, w kombinacji z tarczowym hamulcem przytrzymującym umożliwia wysoką dokładność przy poza osiowych operacjach wiercenia i frezowania na czole i powierzchni detalu.

Tokarskie centrum SBL500 – najważniejsze cechy:

  • 12-pozycyjna głowica narzędziowa VDI 40 bez/z napędem części obrotowych
  • Diagnostyka zdalna i zarządzanie danymi
  • Dostępna w wykonaniu z długością toczenia 1500 mm
  • Bezpośredni odczyt położenia wrzeciona – umożliwia wysoką dokładność przy poza osiowych operacjach na wielkich średnicach
  • Szerokie możliwości wykonania i wyposażenia – hydrauliczne mocowanie z uchwytem lub tulejami zaciskowymi, podajniki prętów, sondy pomiarowe narzędzi, automatyczne otwieranie drzwi, odsysanie pyłu z przestrzeni roboczej
  • Osłony ze wzmocnionymi strefami – wysoki stopień bezpieczeństwa obsługi

Tokarskie centrum SBL500 CNC można zamówić w następujących podstawowych wariantach: SBL500 CNC / 750, 1500. Model ten nie odpowiada Państwa wymaganiom?
Mamy również  mniejsze lub większe. Więcej w naszym katalogu.

Tokarskie centrum SBL

SBL – Zmienne rozwiązanie modułowe zbudowany na monolicie pochylonego łóżka żeliwo

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.