FRF

FRF - centrum obróbkowe z ruchomym portalem o wysokiej przepustowości przy małym obszarze zabudowanym i wysokiej wydajności . Centra obróbcze FRF wyróżniają się szerokim zakresem zastosowań do obróbki skomplikowanych detali o dużych gabarytach.
Zapytaj

Centrum obróbkowe z ruchomym portalem FRF

FRF – centrum obróbkowe z ruchomym portalem o wysokiej przepustowości przy małym obszarze zabudowanym i wysokiej wydajności. Centra obróbcze FRF wyróżniają się szerokim zakresem zastosowań do obróbki skomplikowanych detali o dużych gabarytach. Centrum FRF można wykorzystać w szerokim spektrum przemysłu maszynowego np. przy obróbce silników lotniczych, podwozi lokomotyw i wagonów metra, części do żurawi i wiele innych.

Ogólne cechy maszyny

Centrum obróbkowe z bramą przesuwną przeznaczone jest przede wszystkim do obrabiania skomplikowanych kształtów podczas produkcji form, narzędzi prasujących, kształtowników lub dużych elementów o bardzo skomplikowanych kształtach wymagających obrabiania w trzech do pięciu osiach sterowanych jednocześnie. Ruch jest wykonywany w trzech liniowych i dwóch obrotowych osiach. Maszyna umożliwia obrabianie bardzo wielu materiałów m.in.: ze stali stopowej i stopów metali lekkich. Maszyna wyposażona jest w nieruchomy stół roboczy o stałej wysokości, co umożliwia łatwe przymocowanie i pracę z ciężkimi i dużymi elementami.

Charakterystyczną częścią maszyny jest ruchoma brama umożliwiająca optymalne wykorzystanie przy minimalnych wymaganiach powierzchniowych. Kolumny bramy przesuwnej poruszają się po bokach stołu. Stół jest zazwyczaj dostarczany w długościach od 4000 mm do 18000 mm, modułowa konstrukcja (długość modułu to 2000 mm) pozwała na dostarczenie maszyny z maksymalną długością stołu do 24000 mm.

Maszyna składa się z nieruchomego stołu, nad którym przemieszczają się dwie kolumny połączone bełką stałą tworzące bramę. Po bełce poruszają się sanie poprzeczne, na których po przedniej części przesuwa się wrzeciennik. Maszyna posiada jeden wrzeciennik pionowy wyposażony w mechanizm automatycznego mocowania głowic wymiennych. Konstrukcja maszyny z głowicami wymiennymi umożliwia jej przystosowanie do bardzo wielu wymogów technologicznych. Wymiana głowic frezerskich pozwala na wybór optymalnej głowicy do danej pracy.

Stół

Stół to odlew żeliwny, którego górną częścią jest powierzchnia mocująca wyposażona w T-rowki służące do mocowania obrabianych elementów. Dzięki swojej konstrukcji i sposobowi mocowania umożliwia zamocowanie skomplikowanych, dużych oraz ciężkich elementów. Na obu bocznych powierzchniach stołu przymocowane są hartowane prowadnice ślizgowe podłużne liniowe. W celu pełnego wykorzystania powierzchni stołu można wydłużyć suw podłużny korzystając z rozszerzeń prowadnic.

Wypełnij formularz, a my prześlemy Ci katalog na Twój adres e-mail.