BUC E CNC

BUC E, to szlifierka sterowana numerycznie ze sterowanymi osiami: X (dosuw wrzeciennika), Z (wzdłuźny posuw stołu) i C (obroty wrzeciennika roboczego). Szlifierka jest przeznaczona do sterowanego szlifowania zewnętrznego obrotowych walcowych i stożkowych powierzchni detali wzdłużnie lub zacinaniem.
Zapytaj

BUC E, to szlifierka sterowana numerycznie ze sterowanymi osiami: X (dosuw wrzeciennika), Z (wzdłuźny posuw stołu) i C (obroty wrzeciennika roboczego).
Szlifierka jest przeznaczona do sterowanego szlifowania zewnętrznego obrotowych walcowych i stożkowych powierzchni detali wzdłużnie lub zacinaniem. Szlifierka oczywiście umożliwia szlifowanie kształtowe oraz szlifowanie różnych wariantów przejścia pomiędzy różnymi średnicami. Możliwe jest także szlifowanie płaszczyzn czołowych, a przy użyciu specjalnych narzędzi do obróbki wewnętrznej (wykonanie specjalne) również szlifowanie walcowych oraz stożkowych otworów wewnętrznych. Detale poddawane obróbce można mocować między kłami oraz w przelocie do uchwytu. Wrzeciennik zabierakowy, wrzeciennik szlifujący i wierzchni stół można skręcić w celu obróbki stożków. Poza szlifowaniem między kłami istnieje możliwość szlifowania detalu w przelocie przymocowanego uchwytami albo do plyty magnetycznej.
Wrzeciennik szlifujący i stół są przesuwane przy pomocy śrub kulkowych i serwosilników. Maszyna BUC E CNC jest przeznaczona do obrabiania detali do 3 000 kg.